Wskaźnik pokazuje: Bitcoin jest „overbought“ – przeciętny inwestor przy 115% zysku

  • Bitcoin może tworzyć średnioterminowy haj w okolicach swoich ostatnich rekordów, z wielokrotnymi odrzuceniami zanotowanymi na poziomie 13 800 dolarów, które nie są zbyt dobre dla jego krótkoterminowych perspektyw.
  • Krypto waluta jest nadal w silnej tendencji wzrostowej, ale ten poziom okazuje się niezwykle trudny do przebicia przez byki.
  • Jeśli mimo byczego comiesięcznego zamykania świec nadal nie znajdą stabilności na tym poziomie, może to wskazywać na słabość nabywców.
  • Firma analityczna zauważa teraz, że Bitcoin był przedmiotem handlu na terytorium „wykupionym“ od kilku dni.
  • Stwierdzają, że przeciętny nabywca BTC zarabia 115% na swoich monetach.

Bitcoin i cały rynek kryptograficzny doświadczył silnej wyprzedaży z dnia na dzień, która przyszła dość niespodziewanie. Wcześniej Bitcoin był stabilny, ponieważ był sprzedawany za ponad 13 800 dolarów, a byki starały się zbudować silną bazę wsparcia na tym poziomie, z zamiarem przekroczenia 14 000 dolarów.

Z dnia na dzień jednak Bitcoin stanął w obliczu ogromnego napływu presji sprzedaży, w wyniku czego jego cena spadła do 13.430 dolarów. Jedna z firm analitycznych skomentowała w tweecie, że odzyskanie średniej rentowności inwestorów Bitcoin’a popchnęło krypto-walutę na „wykupione“ terytorium. Oznacza to, że sprzedaż mogła dopiero się rozpocząć.

Odrzucenie twarzy Bitcoina za 13.800 dolarów

W momencie pisania, Bitcoin, przy obecnej cenie 13.430 dolarów, spadł o nieco ponad 2%. Jest to mniej więcej ta sama cena, po której handlowano nim po 14.100 dolarów na początku tygodnia przed rajdem.

Te wzloty zostały ustawione tylko na krótką chwilę, zanim niedźwiedzie odzyskały trochę kontroli i zepchnęły cenę w stronę 13.800 dolarów.

Wczoraj wieczorem aktywa te stanęły w obliczu silnego napływu presji sprzedaży, która spowodowała ich upadek w regionie poniżej 13 000 USD – gdzie obecnie się umacniają.

Firma analityczna: Rentowność inwestora stawia BTC na „wykupionym“ terytorium

Firma analityczna Santiment wyjaśnia, że ważny wskaźnik techniczny pokazuje oznaki, że rajd waluty kryptońskiej jest przesadzony. Według Santimenta, to, w połączeniu z wysokim średnim zyskiem wśród inwestorów, wskazywałoby, że dalszy napływ presji sprzedaży jest nieuchronny.

„Nowy model dywergencji MVRV z [Santiment] wskazuje, że Bitcoin znajduje się na terytorium wykupionym według zysków przeciętnego inwestora w różnych okresach. W szczególności w ciągu ostatnich 6 miesięcy przeciętny inwestor BTC osiągnął zysk na poziomie +114,7%“.

To, gdzie Bitcoin będzie się dalej rozwijać, będzie prawdopodobnie w dużej mierze zależało od tego, czy ci wysoce zyskowni inwestorzy zaczną czerpać zyski.